تشریفات مراسم بارمن ای

بارتندر

بارتندر یا متصدی بار سرد فردی متخصص نسبت به تهیه و ترکیب اصولی انواع نوشیدنی های سرد است. این نوشیدنی ها میتواند شامل انواع آب میوه ها ، کوکتل ها، ماکتل ها ، سیروپ ها ، پوره میوه و غیره باشد که با استفاده از ابزار مختلف، وسایل و مواد اولیه موردنیاز ترکیب بینظیری تولید میکند.

موردی که کار بارتندر را تخصصی میکند ، چگونگی ترکیب نوشیدنی ها با هم برای ساخت یک میکس خوشمزه است.

بارتندر برای عروسی تولد میهمانی

موارد اجرایی منوی بارتندر تشریفات بارمن ای

انواع تم هایی میز بارتندر

انواع دیزاین یا تم بارتندری

بارتندر

انواع ظروف سرو نوشیدنی گرم و سرد

بارتندر تخصصی تولد

انواع شو های نمایشی (فایرشو، کلودشو...)

انواع گارنیش

انواع گارنیش ها

انواع تم بارتندری در تشریفات بارمن ای

دستگاه های موردنیاز جهت بارگرم بسته به میزان تقاضا متفاوت خواهد بود و نکته جالب اینجاست که اغلب این دستگاه ها به تنهایی جلوه ای زیبا و شکیل دارند . بنابراین دیزاین بار گرم کاملا قابلیت شخصی سازی را دارد.

برخلاف بارگرم ، بار سرد نیاز به دکور و دیزاین دارد. ابزار کار برای بار سرد بسیار زیاد و متنوع بوده و از آنجایی که خروجی بارسرد توسط بارتندر بسیار زیاد خواهد بود، احتیاج به دقت در انتخاب دیزاین را خواهیم داشت .

دیزاین های پیشنهادی تشریفات بارمن ای

پول پارتی ( pool party )

دیزاین پول پارتی یا همان آب بازی ، مناسب مراسم هایی است که از استخر در آن ها استفاده میشود . در اینجا بارتندر با لباس مخصوص حاضر بوده و در طول مراسم آیتم های نوشیدنی را بصورت زنده سرو خواهد کرد. این آیتم ها شامل کوکتیل های تابستانی به همراه سورپرایز مخصوص تشریفات بارمن ای می باشند .

کوکتل وال ( cocktail wall )

دیوار مصنوعی دکوراتیو که با انواع گل ها ، برگ ها و یا حتی بصورت روستیک که در آن جایگاهی برای تعداد مشخصی ، جام نوشیدنی تعبیه خواهد شد . در یک زمان خاص تعداد زیادی از میهمانان بصورت جمعی میتوانند، این آیتم های نوشیدنی خنک را که توسط بارتندر آماده سازی شده استفاده نمایند . 

آزمایشگاهی ( laboratory )

در این تم از ظروف آزمایشگاهی بهداشتی برای سرو نوشیدنی های مورد نظر ( کوکتل ها ، ماکتیل ها ، سیروپ ها و غیره ) استفاده خواهیم کرد .  

نمونه عکس های تم های بارتندری

در زمان آماده سازی و سرو آیتم های بار سرد و یا بارگرم توسط بارتندر ها و باریستا ها ، حرکات نمایشی جذابی اجرا خواهد شد . بطور مثال استفاده از ابر مصنوعی (cloud show) در هنگام سرو کوکتل ها و یا آتش بازی (fire show) از جذابترین حرکات نمایشی اجرا شده توسط بارمن (barman) و یا بار وومن (barwoman) اختصاص داده شده به مراسم شما خواهد بود . 

لازم به ذکر است که نمایش های اجرا شده توسط مدیر اجرایی نظارت گردیده و فقط جهت جذابیت و زیبایی بوده و هیچ تاثیری در رعایت بهداشت محیط نداشته و هرگز سلامتی نوشیدنی ها را به مخاطره نخواهد انداخت .  

انواع شو های نمایشی در تشریفات بارمن ای

نمونه عکس های شو های نمایشی بارتندر ها

چیدمان و دیزاین مراسم

تشریفات لوکس بارمن ای

گارنیش چیست ؟ گارنیش به معنی دورچین های خوراکی و یا معطر بوده که بصورت جزئی در پذیرایی استفاده خواهند شد.

تنوع در انواع نوشیدنی های سرد که شامل کوکتل ها ، موکتل ها ، آبمیوه ها ، شیک بستنی ها و غیره بوده به یک طرف و درطرف دیگر استفاده ی بارتندر از آیتم های جذاب جزئی در کنار آن ها بسیار دوست داشتنی و عامه پسند خواهد بود.

انواع شورها ، پاستیل ها ، میوه های خاص و … از جمله گارنیش های خوراکی قابل استفاده در سرو نوشیدنی ها هستند و علاوه بر این ها میتوان از برگ های معطر مانند نعناع ، رزماری ، پونه و … که باعث لذیذتر شدن و جلوه گری تک تک آیتم های پذیرایی خواهد بود ، استفاده کرد . 

شما گارنیش های دوست داشتنی و مورد علاقه خودتان را میتوانید قبل از اجرا با مدیر اجرایی هماهنگ کرده و از بارتندر حرفه ای خود در زمان اجرا درخواست کنید. 

انواع گارنیش ها در منوی بارتندر تشریفات بارمن ای

نمونه عکس های گارنیش ها

انواع ظروف سرو نوشیدنی سرد و گرم در تشریفات بارمن ای

بسته به عنوان نوشیدنی های منتخب ، بارمن یا باروومن مدنظر از ظروف مخصوص به خود استفاده خواهد کرد . به عنوان مثال نوشیدنی های گرم در ظروف چینی یا سرامیکی سرو خواهند شد . این دسته از ظروف دمای نوشیدنی را به بهترین شکل حفظ کرده و تا زمان نوشیدن ایده ال نگه میدارند. 

برای نوشیدنی های سرد از ظروف کریستالی و یا شیشه ای استفاده میشود . این ظروف نشان دهنده ی کیفیت محصول داخل خود بوده و علاوه بر آن زیبایی رنگ های تولید شده توسط بارمن و یا بارتندر به خوبی نمایش داده خواهد شد. 

ظروف گارنیش مانند قاشق نی کاردک سیخچه و … بسته به دیزاین و نظر مدیر اجرایی قابل انتخاب می باشد. 

اسکرول به بالا